З ласки Божої у нас з’явилась можливість доносити до Вас Слово Боже шляхом який на даний час набирає швидкого розвитку, шлях, який дає сучасним людям у більш швидкий та зручний спосіб отримувати ту чи іншу інформацію звичайно, що як колись так і тепер є інформація, яка має характер добрий повчальний (Божий), а є і така що порушує спокій людини ведучи її дорогою згубною дорогою в нікуди (шлях Сатани) і кожна сучасна людина завжди має змогу обирати те що для неї є корисним, тільки і користь є для кожного своя, все залежить від того наскільки людина погрузла у гріхах якою є душа людини світлою чи темною. «Глядіть, робіть обережно, не як нерозумні, а як мудрі, цінуючи час, бо дні лукаві...» (Єф. 5: 15-16).
Тому і ми вийшовши до інтернет простору хочемо на нашому сайті доносити до Вас ту інформацію яка буде дарувати Вам радість просвічення, тому що чим більше ми будемо говорити про Христа, чим більше ми будемо піднімати Християнські теми у інтернеті, тим більше люди будуть мати можливість з ними зустрітись, а тому прийняти та розділити їх.
Не даремно святі кажуть, що сам вигляд священника чи монаха, його присутність між людьми – вже є проповіддю. Так само із інтернетом: ми повинні відкрито заявити про свою присутність тут і це саме по собі стане проповіддю. Тому треба нам зробити так щоб інтернет служив добру і чим більше буде в інтернет просторі добра тим скоріше буде викорінюватися зло.
Вже сам факт існування даної веб-сторінки говорить про те, що в Церкви не має негативного ставлення до Інтернету. Більше того, останнім часом Церква широко використовує його можливості для поширення православної культури. Вже зараз православної думки та інформації в інтернеті значно більше, ніж на телебаченні, радіо або в газетах. У Церкви є православні газети, є хороші матеріали про Православ'я у світських газетах, є теле- і радіопрограми, але співвідношення об'єму усього цього і того, що є в Інтернеті, незрівнянне. Тільки сайтів православного спрямування зараз сотні. Інтернет відкриває двері до величезної кількості інформації.
Я надіюсь, що знайдуться талановиті люди, (а особливо священники) які підтримають своїми статтями та публікаціями наш проект.
Розділи сайту, який відкрито,присвячені загальним відомостям та історичним віхам Івано-Франківської єпархії, тут можна отримати останні єпархіальні та загально-церковні новини, ознайомитися з офіційними документами, матеріалами місцевих видань на релігійну тематику, оглянути фотоальбоми єпархії.
На сайті можна більше детальніше дізнатися про структури єпархії – однієї з найбільших та найпотужніших єпархій ПЦУ. Тут є розділи про керуючого єпархією, єпархіальне управління та його відділи, деканати, храми, монастирі та духовні заклади.
Окрема частина сайту буде присвячена численним святиням Православної Церкви на Івано-Франківщині – чудотворним та шанованим іконам, мощам святих, стародавнім храмам та монастирям.
З відкриттям цього сайту маю надію і на те що ми для кожного християнина стаємо більш відкритими тому що маємо змогу ще більшого спілкування можемо здолати комплекси і боязнь запитати про те що нас турбує у священнослужителів і в більшості людей краще виходить перший крок зробити не напряму, а через написані слова, що ви і зможете зробити у розділі «Запитання до нас» і разом з вами ми зможемо стати більш кращими через наше спілкування.
Запрошую усіх бажаючих ознайомитися з матеріалами нашого сайту та допомогти в його вдосконаленні. Будемо раді вашій допомозі, порадам і зауваженням. Висловлюю окрему подяку розробнику, дизайнеру, провайдеру, за допомогу у створенні веб-сайту.
Прошу Ваших молитов. Мир і Боже Благословення на кожного християнина.
Митрополит Галицький,
Керуючий Івано-Франківською Єпархією
Ректор ВБА, УАПЦ.
Митрополит Галицький Андрій, Керуючий Івано-Франківською Єпархією УАПЦ (Абрамчук Степан Васильович) народився 21 січня 1949 року в м. Тисмениця Івано-Франківської обл. в сім’ї робітника. В 1965р. закінчив Тисменицьку середню школу, а в 1968 р. Городенківське ПТУ №1. До 1971р. працював у Тисменицькому відділенні сільгосптехніки. 1971-1975рр. навчався в Одеській духовній семінарії. 14 жовтня 1974р. Митрополитом Одеським Кир Сергієм висвячений в сан священика з обітом безшлюбності. У 1975-1983рр. – служіння в Івано-Франківській Єпархії; 1975-1979рр. в селі Мединя Галицького району; 1979-1982рр. в місті Галич; 1982-1983 рр. в Кафедральному Соборі м. Івано-Франківська.
У 1983р. закінчив Московську Духовну Академію (заочно). У цьому ж році направлений для пастирського служіння в патріарших приходах Канади. В 1986р. повернувся в Івано-Франківську Єпархію. У 1988р.- настоятель Кафедрального Собору м. Івано-Франківська. 22 січня 1990 р. на Соборі в м. Галич вийшов з-під юрисдикції Московської Патріархії. У квітні 1990 р. прийняв монаший постриг з іменем Андрій, а 7 квітня 1990р. – хіротонія в єпископа УАПЦ на Івано-Франківську кафедру в с. Підгайчики Коломийського району. У червні 1990 р. на Всеукраїнському соборі УАПЦ був піднесений до гідності архієпископа, а в січні 1992 р. патріархом Мстиславом піднесений до сану Митрополита Галицького. Архієрейським Собором від 23 жовтня 1993 р. призначений головою Комісії по канонізації Української Православної Церкви Київського патріархату і членом Священного синоду. 14 листопада 1995 р. Київський патріархат УАПЦ призначає його головою комісії із діалогу про об’єднання в єдину Українську помісну Православну церкву і головою Статутної комісії.
19 лютого 1996 р. за внесок у розбудову Української Православної Церкви та 25- річчя служіння в священицькому сані нагороджений Патріархом Київським і всієї України Димитрієм правом носіння другої панагії. Нагороджений церковною нагородою – орденом Андрія Первозванного I-го ступеня; державними нагородами: орден «За заслуги» III ступеня 15 травня 2003 року, почесним знаком голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації та голови Івано-Франківської обласної ради, відзнакою Спілки Офіцерів України «Хрест Заслуги» 25 липня 2006 року, орденом «князя Ярослава Мудрого» V ступеня.
22 липня 2008 р. Головною Управою Об’єднання бувших Вояків Українців у Великій Британії нагороджений «Срібним Хрестом за заслуги другої кляси» 1 жовтня 2001 р. 21 листопада 2006 р. нагороджений відзнакою Українського козацтва орденом «За розбудову України», а також багатьма почесними грамотами, подяками за духовну працю та відбудову Святої Української Церкви і відродження незалежної України.
За період відродження УАПЦ з1990 р. в Івано-Франківській Єпархії очолюваній Митрополитом Андрієм побудовано і освячено 101 храм, засновано Духовну Семінарію, яку закінчило 272 вихованці, із яких 234 в священичому сані. З 1997 року діє Вища Богословська Академія із стаціонарним і заочним навчанням. З 2001 р. відроджено монаше життя в Угорницькому Спасо-Преображенському чоловічому монастирі, а також видається Єпархіальний журнал «Рідна Церква» та парафіяльна газета «Світ Духовності». Благодійну місію здійснює Івано-Франківське Краєве братство «Св.ап.Андрія Первозванного» та товариство «Св. Володимира Великого». При Кафедральному Соборі «Святої Покрови» існує архієрейський хор, який бере активну участь в конкурсах духовної пісні в Україні та за її межами. Так в 2000 році хор взяв участь в I міжнародній олімпіаді хорового співу в м. Лінці (Австрія). Із 360 співучих колективів, більше ніж 60 країн світу, хор виборов почесне третє місце і бронзову медаль номінації сакрального мистецтва. Єпархія бере участь у різних симпозіумах на вищих рівнях, а також продовжує діалог, щоб в Україні була Єдина Помісна Православна Церква, котра зможе забезпечити високу духовність, мир і злагоду в Україні. З 21 листопада 2010р. почав діяти Свято-Михайлівський чоловічий монастир в с. Підмихайля Калуського району.